Στη δημοσιότητα η έρευνα της παράταξης «ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΤΩΡΑ»

Γιάννενα ΤώραΣτην δημοσιότητα δόθηκε η ηλεκτρονική έρευνα που πραγματοποίησε η Δημοτική Παράταξη «ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΤΩΡΑ» σχετικά με τα προβλήματα που αντιμετωπίζει το κέντρο και οι περιφερειακοί οικισμοί του Δήμου Ιωαννιτών. Η έρευνα διεξήχθη ηλεκτρονικά, με την συμπλήρωση ερωτηματολογίου, μεταξύ 4/4/2014 και 27/4/2014. Έλαβαν μέρος δημότες από τους περισσότερους οικισμούς του Δήμου μας ενώ δεκάδες ήταν και οι προτάσεις για επίλυση συγκεκριμένων προβλημάτων αλλά και για δράσεις που θα πρέπει να αναλάβει η επόμενη Δημοτική Αρχή.

Σχετικά με την διεξαγωγή της έρευνας αλλά και για τα ευρήματά της, ο επικεφαλής του ψηφοδελτίου της παράταξης «ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΤΩΡΑ» κος Άρης Μπαρτζώκας έκανε τις εξής δηλώσεις:

«Σε μια περίοδο που ξοδεύονται αφειδώς χρήματα για δημοσκοπήσεις όπου οι διάφορες παρατάξεις μετράνε τα κουκιά τους και όπου υπάρχει ένας κατακλυσμός διαδόσεων και φημών σχετικά με αληθινά και ψεύτικα ποσοστά τα οποία την μια μέρα είναι «σίγουρα» και την άλλη διαψεύδονται, η δική μας παράταξη προτίμησε να διαθέσει τις δικές της δυνάμεις, μιας και η έρευνα αυτή έγινε με την τεχνογνωσία μελών της παράταξής μας, όχι για να μετρήσει τα κουκιά της αλλά για να ερευνήσει τα προβλήματα του Δήμου μας και να αναδείξει τις προτάσεις επίλυσής των. Επίσης, με την διεξαγωγή της έρευνας αποδείξαμε ότι είναι πολύ εύκολο για κάθε Δημοτική Αρχή να σταθεί δίπλα σε κάθε δημότη, να ακούσει τα προβλήματά του και να τα επιλύσει, αρκεί να το θέλει.

Αποτέλεσε έκπληξη για εμάς όχι τόσο η αξιολόγηση των προβλημάτων αυτών καθ’ αυτών όσο η μεγάλη συμμετοχή του κόσμου, τόσο στις απαντήσεις όσο και στην υποβολή προτάσεων. Συγκεκριμένα, έλαβαν μέρος 241 άτομα ενώ μας υπεβλήθησαν 107 προτάσεις που αφορούν επίλυση συγκεκριμένων προβλημάτων ή προτάσεις για πρωτοβουλίες και δράσεις που θα πρέπει να υλοποιήσει η νέα Δημοτική Αρχή.

Αξιόλογη είναι επίσης η συμμετοχή δημοτών από τους περιφερειακού οικισμούς του Δήμου μας που φτάνει περίπου στο 50% των απαντήσεων, ποσοστό πολύ μεγαλύτερο από το ανάλογο ποσοστό κατοίκων, Αυτό μας δείχνει την μεγάλη θέληση που έχουν οι κάτοικοι των χωριών και των οικισμών ώστε να ακουστεί η φωνή τους, επιβεβαιώνοντας έτσι την παντελή έλλειψη επικοινωνίας που υπήρχε από τις προηγούμενες δημοτικές αρχές.
Στη συνέχεια θα δείτε τα αποτελέσματα, θα ήθελα όμως να αδράξω την ευκαιρία αυτή και να προσθέσω ότι η παράταξή μας «ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΤΩΡΑ» κερδίζει συνεχώς μια σειρά από νίκες, Η αρχή έγινε από την συγκρότηση μιας ομάδας προβληματισμού σε παράταξη. Στη συνέχεια, ενάντια σε διάφορες Κασσάνδρες, αυξήσαμε τους υποψηφίους μας σε 70. Τότε πολλοί επιθύμησαν, και έκαναν την επιθυμία τους σιγουριά, να συνεργαστούμε με άλλες παρατάξεις, πράγμα που διαψεύσαμε. Και φτάσαμε σήμερα να έχουμε καταθέσει το ψηφοδέλτιό μας, χωρίς καμία εξάρτηση από κόμματα ή οικονομικά συμφέροντα και να διεκδικούμε επί ίσοις όροις την διακυβέρνηση του Δήμου».

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΤΗΣ ΕΡΕΥΝΑΣ:

Στην ερώτηση «Ποια είναι τα κυριότερα προβλήματα της περιοχής που κατοικείτε», οι απαντήσεις με τα αντίστοιχα ποσοστά τους είναι:

giannena 1

Στην ερώτηση «Ποια είναι τα κυριότερα προβλήματα της περιοχής που εργάζεστε», οι απαντήσεις με τα αντίστοιχα ποσοστά τους είναι:

giannena 2

Στην ερώτηση «Ποιο θεωρείτε το κυριότερο πρόβλημα του Δήμου Ιωαννιτών», οι απαντήσεις με τα αντίστοιχα ποσοστά τους είναι:

giannena 3

Ως γενικό συμπέρασμα μπορεί κανείς να εξάγει ότι οι Δημότες δίνουν ιδιαίτερη σημασία στην επίλυση καθημερινών προβλημάτων όπως η κακή κατάσταση των δρόμων, το κυκλοφοριακό και η στάθμευση, η καθαριότητα.

Υψηλή θέση επίσης κατέχει το μεγάλο πρόβλημα της ανεργίας ενώ αξιόλογο είναι το ποσοστό που λαμβάνει στην τελευταία ερώτηση και η έλλειψη επιχειρηματικότητας, γεγονός που φαίνεται να δείχνει ότι οι δημότες αντιλαμβάνονται την επιχειρηματικότητα και ως τρόπο αντιμετώπισης της ανεργίας.

Υψηλό ποσοστό επίσης, το τρίτο κατά σειρά στις περιοχής που ζουν οι δημότες μας, καταλαμβάνει και η έλλειψη πάρκων και παιδικών χαρών. Μπορεί κανείς μάλιστα να υποθέσει ότι αν γίνει αναγωγή αυτού του ποσοστού σε ερωτηθέντες με μικρά παιδιά, το ποσοστό αυτό πολλαπλασιάζεται κατά πολύ.

Υψηλό ποσοστό εμφανίζει επίσης και το πρόβλημα των αδέσποτων ζώων που τείνει να αυξάνει όλο και περισσότερο, γεγονός που δείχνει ότι η επόμενη δημοτική αρχή θα πρέπει να λάβει άμεσα και ουσιαστικά μέτρα.
Από την άλλη, μικρά ποσοστά μαζεύουν τα προβλήματα που αφορούν τον κοινωνικό και πολιτιστικό ιστό και τις σχέσεις των ανθρώπων, γεγονός που δείχνει ότι τα Ιωάννινα δεν έχουν καταστεί ακόμη μια απρόσωπη πόλη ενώ δεν φαίνεται να υπάρχει και πρόβλημα μα την ποιότητα εκπαίδευσης των τοπικών σχολείων.

Η Παράταξη «ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΤΩΡΑ» ευχαριστεί όσους έλαβαν μέρος στην έρευνα. Ιδιαίτερα ευχαριστεί όσους με τις δικές τους προτάσεις και παρατηρήσεις. Η έρευνα αυτή έδειξε πως όταν ο Δήμος θέλει, μπορεί να βρίσκεται συνεχώς και άμεσα δίπλα σε κάθε δημότη, να ακούει το πρόβλημά του και να δρα αναλόγως. Αυτή την άμεση επικοινωνία πρόκειται να εφαρμόσει και κατά τη διάρκεια της δικής της διοίκησης του Δήμου.
Όταν η Δημοτική Αρχή θέλει, μπορεί.

Περισσότερα

Κάποτε «μπαλκόνια», τώρα «τηλεπαράθυρα»

Γράφει ο Καθηγητής Γιώργος Πιπερόπουλος

Γ. ΠιπερόπουλοςΟι αντιπαραθέσεις για την τοπική Αυτοδιοίκηση ήδη εξελίσσονται και μετά τις ανακοινώσεις των Κομματικών ψηφοδελτίων ξεκίνησαν και οι αντιπαραθέσεις για τις καρέκλες που μας αναλογούν στην Ευρωβουλή.

Ο τίτλος του σύντομου σημερινού μου σχολίου προέκυψε από την σημειολογική αναζήτηση κάποιου προσδιορισμού που ως έννοια θα μπορούσε να αποδώσει, να σκιαγραφήσει, με επιτυχία το «πνεύμα της εποχής» μας.

Νομίζω ότι ο συγκεκριμένος τίτλος αντιδιαστέλλει νοηματικά το χθες με το σήμερα, ενώ ταυτόχρονα επιβεβαιώνει το «έξις δευτέρα φύσις» για όσους καθιερώθηκαν στο συλλογικό μας υποσυνείδητο με τη βοήθεια των Μέσων μαζικής Επικοινωνίας και ιδιαίτερα με την TV ως αιχμή του δόρατος …

Στη χώρα που, όπως το θέλει η λαϊκή παράδοση, κάποτε ανθούσε η «φαιδρή πορτοκαλιά», ενώ τις τελευταίες δεκαετίες διανθίζεται από δάση κεραιών εκπομπής και λήψης τηλεοπτικών σημάτων, ζούμε ξανά εμπειρίες μιας αμιγώς τηλεοπτικής προεκλογικής περιόδου που εστιάζεται στις 2 σίγουρες κάλπες του Μαΐου (η 3η παραμένει ερώτημα…)

Φυσικά η πραγματικότητα θα «σκάσει μύτη» στις 18 και θα φανεί καθαρά στις 25 Μαΐου.  Πολλοί πιστεύουν ότι εμείς οι Έλληνες που «ψηνόμαστε στη σούβλα της εισαγόμενης και εγχώριας τρόικας» ΤΕΛΙΚΑ θα «ψήσουνε» την κυανοπράσινη Κυβέρνηση στα μαύρα ψηφοδέλτια…

Προσωπικά, βασιζόμενος στα μέχρι σήμερα δεδομένα και τις ελάχιστες γνώσεις μου σε θέματα κοινωνιολογικού-ψυχολογικού προβληματισμού διατηρώ, ζητώντας την κατανόησή σας, κάποιες επιφυλάξεις, και θα περιμένω την 26 Μαΐου…καρτερικά!

Το «μαύρισμα» τρομάζει τους 2 Συν πρωθυπουργούς μας και επιμένουν στις δύο αναμετρήσεις (Ευρωβουλή και τοπική/περιφερειακή Διοίκηση) και συνεχίζουν να ξορκίζουν την 3η, των Εθνικών εκλογών, μετερχόμενοι ακόμη και τέτοιου επιπέδου επικοινωνιακά παιχνίδια όπως την πρόσφατη «έξοδό μας στις…Αγορές!…»

ΜΠΑΛΚΟΝΙΑ απαιτούσαν κάποτε οι καιροί, και στην περασμένη γενιά οι τότε πολιτικοί μονομάχοι, Γεώργιος και μετά Ανδρέας Παπανδρέου και Κωνσταντίνος Καραμανλής βγαίνοντας στα μπαλκόνια σαγήνευαν τα πλήθη, τιθάσευαν ή αποδέσμευαν πάθη συμπαρασύροντας τις λαϊκές μάζες σε παραλήρημα ενθουσιασμού με τη δύναμη της γλώσσας του στόματός τους και το ευθυτενές «μπαλκονάτο» της γλώσσας του σώματός τους!…

ΠΑΡΑΘΥΡΑ έχει επιβάλει η ΤV και αυτά καθόρισαν ως «επιλογές» δεκάδες υποψηφίους τοπικούς και περιφερειακούς Άρχοντες και Ευρωβουλευτές ακολουθώντας το λαϊκό άσμα: «έβγα στο παραθύρι σου ξανθέ βασιλικέ μου…»

«Το μήνυμα είναι το μέσο», είχε πει επιτυχημένα ο Marschall McLuhan
(http://www.youtube.com/watch?v=ImaH51F4HBw) και στον 21ο αιώνα, στην Ελλάδα της τρόικα, την εποχή των τηλεοπτικών παραθύρων και των «debates» η ΓΛΩΣΣΑ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ των μονομάχων θα μεταφέρει εξίσου δυναμικά μηνύματα με τη γλώσσα του στόματός τους …

Τέλος, όμως, τα «μπαλκόνια», σαν τα θερινά σινεμά!…

Περισσότερα

Ψηφοδέλτιο Λαϊκής Συσπείρωσης Ακτίου-Βόνιτσας

ΜΩΡΑΪΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑ Υποψήφιος Δήμαρχος

Λαϊκή ΣυσπείρωσηΕκλογική Περιφέρεια ΑΝΑΚΤΟΡΙΟΥ

  1.  ΒΑΡΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ Υποψ. Δημ. Σύμβ.
  2.  ΒΑΡΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ »
  3.  ΒΕΝΕΤΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ »
  4.  ΒΕΤΤΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ »
  5.  ΓΑΛΙΑΤΣΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ »
  6.  ΔΡΟΛΙΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΘΩΜΑ »
  7.  ΖΑΧΑΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ »
  8.  ΖΥΓΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ »
  9.  ΚΑΛΑΝΤΖΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ »
  10.  ΚΑΡΑΓΙΩΡΓΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΘΩΜΑ »
  11.  ΚΟΝΤΟΜΙΧΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ »
  12.  ΚΟΤΡΩΤΣΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ (ΠΡΩΤΟΣ) του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ »
  13.  ΜΠΟΥΡΧΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ »
  14.  ΝΤΑΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ »
  15.  ΝΤΖΑΒΕΛΑΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ »
  16.  ΠΡΟΚΟΠΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ »
  17.  ΣΚΛΕΠΟΥΝΗ ΑΝΝΑ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ »
  18.  ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΥ ΑΜΑΛΙΑ του ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ »
  19.  ΤΣΟΥΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ »
  20.  ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ (ΆΡΗΣ) του ΖΩΗ »
  21.  ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΦΙΛΙΠΠΟΥ »

Εκλογική Περιφέρεια ΜΕΔΕΩΝΟΣ

  1.  ΘΕΟΔΩΡΕΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΜΙΛΤΙΑΔΗ Υποψ. Δημ. Σύμβ.
  2.  ΚΑΣΟΥΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ »
  3.  ΚΑΤΣΙΓΙΑΝΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ »
  4.  ΚΑΨΟΓΙΩΡΓΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ »
  5.  ΚΛΑΡΙΔΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ »
  6.  ΚΩΛΕΤΣΗ ΕΙΡΗΝΗ του ΘΕΟΧΑΡΗ »
  7.  ΛΙΒΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΠΑΡΑΣΚΕΥΑ »
  8.  ΛΥΣΣΑΡΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ »
  9.  ΜΑΛΛΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ »
  10.  ΜΕΡΙΣΙΩΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ »
  11.  ΠΕΠΟΝΗ ΘΕΟΔΩΡΑ του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ »

Εκλογική Περιφέρεια ΠΑΛΑΙΡΟΥ

  1.  ΖΩΓΑΚΗΣ ΦΩΤΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ Υποψ. Δημ. Σύμβ.
  2.  ΚΑΤΣΑΜΠΙΡΗ ΕΙΡΗΝΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ »
  3.  ΚΑΤΣΑΜΠΙΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ »
  4.  ΜΠΙΖΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ »
  5.  ΜΠΟΥΡΔΑΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ »
  6.  ΠΑΞΙΝΟΥ ΣΤΑΜΑΤΑ του ΛΑΜΠΡΟΥ »
  7.  ΠΑΤΡΙΚΙΟΣ ΘΩΜΑΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ »
  8.  ΠΟΓΩΝΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ »
  9.  ΣΤΡΙΦΤΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΒΛΑΣΙΟΥ »
  10.  ΤΡΙΑΝΤΑΚΩΝΣΤΑΝΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΘΩΜΑ »
  11.  ΧΑΝΤΖΙΑΡΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ »

Δημοτική κοινότητα ΒΟΝΙΤΣΑΣ

  1.  ΔΡΟΛΙΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ Υποψ. Σύμβ.
  2.  ΚΟΝΤΟΜΙΧΗΣ ΚΥΠΡΙΑΝΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ »
  3.  ΚΥΡΙΚΟΥ ΑΡΙΣΤΕΑ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ »
  4. ΜΠΑΜΖΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ του ΑΡΓΥΡΙΟΥ »
  5.  ΜΩΡΑΪΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ »
  6.  ΠΕΡΔΙΚΑΡΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ »

Δημοτική κοινότητα ΠΑΛΑΙΡΟΥ

  1.  ΑΜΑΡΓΙΑΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ Υποψ. Σύμβ.
  2.  ΑΥΦΑΝΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ »
  3.  ΜΠΑΛΑΤΣΟΥΡΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ »

Τοπική κοινότητα ΑΧΥΡΩΝ

  1.  ΜΑΡΓΙΩΛΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ Υποψ. Σύμβ

Τοπική κοινότητα ΔΡΥΜΟΥ

  1.  ΒΡΑΧΝΟΥΛΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ Υποψ. Σύμβ.
  2.  ΚΟΝΤΑΛΕΞΗ ΓΚΟΛΦΩ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ »
  3.  ΤΣΑΜΗ ΒΑΡΒΑΡΑ του ΙΑΚΩΒΟΥ »

Τοπική κοινότητα ΘΥΡΡΕΙΟΥ

  1.  ΒΕΝΕΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ Υποψ. Σύμβ.
  2.  ΖΑΧΑΡΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ »
  3.  ΜΑΤΣΟΥΚΑ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ »
  4.  ΜΠΑΚΑΤΣΕΛΟΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ »

Τοπική κοινότητα ΚΑΤΟΥΝΑΣ

  1.  ΖΕΡΒΑΣ ΠΑΥΛΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ Υποψ. Σύμβ.
  2.  ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΥ – ΤΣΙΤΣΑ ΚΑΛΛΙΡΡΟΗ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ »
  3.  ΤΙΤΟΥ ΣΟΦΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ »

Τοπική κοινότητα ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙΟΥ

  1.  ΚΑΡΑΓΙΩΡΓΟΣ ΑΛΕΞΙΟΣ του ΖΩΗ Υποψ. Σύμβ.
  2.  ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ »
  3. ΜΑΤΖΑΝΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ »
  4.  ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ »

Τοπική κοινότητα ΠΑΛΙΑΜΠΕΛΩΝ

  1.  ΚΟΛΕΖΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ Υποψ. Σύμβ.
  2.  ΜΗΤΣΟΥΡΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ »
  3.  ΣΟΥΡΛΑ ΑΘΑΝΑΣΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ »

Τοπική κοινότητα ΠΕΡΑΤΙΑΣ

  1.  ΒΡΑΚΑΤΣΕΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ Υποψ. Σύμβ.
  2.  ΚΑΚΛΑΜΑΝΗ ΖΩΗ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ »
  3.  ΣΚΟΤΙΔΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ »

Τοπική κοινότητα ΤΡΥΦΟΥ

  1.  ΒΕΛΕΝΤΖΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ Υποψ. Σύμβ.
  2.  ΚΑΤΣΙΓΙΑΝΝΗΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ »
  3.  ΛΕΝΕΤΗ ΑΝΝΑ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ »
  4.  ΜΠΑΡΔΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ »
Περισσότερα

Συμμαχία Πολιτών Δήμου Ζίτσας: Ψηφοδέλτιο και μήνυμα Χ. Βούζα

Μήνυμα υποψηφίου Δημάρχου Χρυσόστομου Βούζα:

ΖίτσαΜε την υποβολή στο πρωτοδικείο όλων των μελών του συνδυασμού μας συμπληρώνεται η διάταξη μάχης της παράταξης «Συμμαχία πολιτών».

Ο αγώνας μας –Καθαρός – Δυνατός και Ελεύθερος κλιμακώνεται προκειμένου να φτάσει το μήνυμα μας σε κάθε γωνιά του Δήμου της Ζίτσας.

Ο συνδυασμός μας είναι πλήρως αντιπροσωπευτικός τόσο ως προς το ηλικιακό φάσμα όσο και σχετικά με την ανθρωπογεωγραφία του δήμου μας.

Περιλαμβάνει καταξιωμένους ανθρώπους απ΄ολες τις τάξεις, τις κοινωνικές διαστρωματώσεις και φυσικά το φύλο.

Επιλέχθηκαν και επέλεξαν να υπηρετήσουν το κοινό όραμα που οριοθέτησε η παράταξή μας.
Ο Δήμος Ζίτσας δεν αποτελεί έπαθλο για τον νικητή αλλά έτσι όπως εμείς διακηρύσσουμε εργαστήρι παραγωγής και επεξεργασίας κλήσεων και απαντήσεων στα οδυνηρά προβλήματα των καιρών μας, να επισημάνω επίσης ότι όλες οι υποψηφιότητες είναι πραγματικές και ουσιαστικές και όχι ευκαιριακές για την ικανοποίηση της εκλογικής αριθμητικής.

Τις προσεχείς ημέρες θα παρουσιάσουμε σε δημόσια εκδήλωση το σύνολο των υποψηφίων και μαζί το δεσμευτικό μας πρόγραμμα το οποίο περιλαμβάνει εξειδικευμένες και συγκεκριμένες προτάσεις λύσεων και όχι γενικές και αόριστες αναφορές.

Είναι μια πρακτική που ακολουθούμε εδώ και τρία χρόνια ώστε στα χρόνια που έρχονται να μπορεί ο πολίτης να μας κρίνει ως εν δυνάμει δημοτική αρχή.

Εύχομαι στα στελέχη της παράταξής μας καλή επιτυχία και σε όλους καλό αγώνα.

Βούζας Χρυσόστομος του Γεωργίου
(Υποψήφιος Δήμαρχος)

Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι

Εκλογική Περιφέρεια Εκάλης

  1. Αρβανίτης Κων/νος του Βασιλείου
  2. Γκόγκος Πέτρος του Αριστείδη
  3. Μήτσογλου Αλκιβιάδης του Μωυσή
  4. Μπάρκας Ιωάννης του Βασιλείου
  5. Μπονόβας Χριστόδουλος του Κων/νου
  6. Τάτσης Βασίλειος του Θεοδώρου

Εκλογική Περιφέρεια Ευρυμενών

  1. Κατσάνος Φίλιππος του Ιωάννη
  2. Μπάτζιος Δημήτριος του Αλεξίου
  3. Τζάλλας Παναγιώτης του Δημητρίου
  4. Ψύχα Βενετία του Βασιλείου
Περισσότερα

Το ψηφοδέλτιο της Λαικής Συσπείρωσης στον Δήμο Ιωαννιτών

ΔΗΜΟΣ ΙΩΑΝΝΙΤΩΝ

Λαϊκή ΣυσπείρωσηΤΑΣΙΟΥΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΑNΑΣΤΑΣΙΟΥ Υποψήφιος Δήμαρχος

Εκλογική Περιφέρεια Ανατολής

  1.  ΖΙΩΓΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ
  2.  ΖΩΤΟΥ ΤΑΤΙΑΝΗ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
  3.  ΚΑΛΠΑΚΟΓΛΟΥ ΒΛΑΣΙΟΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
  4.  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΑΝΘΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  5.  ΤΟΥΡΜΟΥΣΟΓΛΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του ΣΤΕΦΑΝΟΥ

Εκλογική Περιφέρεια Ιωαννιτών

  1.  BAKAΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ
  2.  ΒΑΜΒΕΤΣΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ
  3.  ΒΑΝΟΥΣΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΧΑΡΙΛΑΟΥ
  4.  ΒΛΑΧΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
  5.  ΒΛΑΧΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
  6.  ΒΡΥΩΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
  7.  ΓΕΩΡΓΑΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
  8.  ΓΚΑΡΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΑΧΙΛΛΕΑ
  9.  ΓΚΕΛΙΑΣ ΑΝΔΡΟΚΛΗΣ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
  10.  ΓΚΙΖΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ
  11.  ΔΟΥΒΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΟΔΥΣΣΕΩΣ
  12.  ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΘΩΜΑ
  13.  ΖΑΧΑΡΙΑΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΠΕΤΡΟΥ
  14.  ΖΩΤΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του ΦΙΛΙΠΠΟΥ
  15.  ΚΑΡΑΚΙΤΣΟΣ ΧΑΡΙΣΗΣ του ΗΛΙΑ
  16.  ΚΑΡΑΜΑΝΗ ΜΑΡΙΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
  17.  ΚΑΡΑΤΖΑ ΘΕΟΔΩΡΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  18.  ΚΑΤΣΙΟΥ ΛΥΔΙΑ του ΘΕΟΦΑΝΗ
  19.  ΚΡΙΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
  20.  ΛΕΤΣΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΣΤΕΡΓΙΟΥ
  21.  ΛΕΥΤΑΚΗ ΑΝΔΡΙΑΝΗ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
  22.  ΜΑΡΓΙΟΛΑΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ
  23.  ΜΗΤΣΙΜΑΡΗ ΣΕΒΑΣΤΗ του ΧΑΡΙΛΑΟΥ
  24.  ΜΙΣΙΟΣ ΗΛΙΑΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  25.  ΜΟΚΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του ΧΑΡΙΛΑΟΥ
  26.  ΝΑΣΤΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
  27.  ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  28.  ΠΑΠΠΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
  29.  ΡΑΤΣΙΚΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ
  30.  ΣΑΡΡΕΑ ΑΡΓΥΡΩ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
  31.  ΣΙΜΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  32.  ΣΠΥΡΟΥ ΑΘΗΝΑ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
  33.  ΣΠΥΡΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του ΠΕΤΡΟΥ
  34.  ΤΑΣΟΥΛΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
  35.  ΤΟΨΗΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ του ΠΟΛΥΜΕΡΟΥ
  36.  ΤΣΙΑΚΤΣΙΡΑΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
  37.  ΤΣΙΟΤΣΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΝΑΟΥΜ
  38.  ΤΣΟΤΣΟΛΙ ΓΡΙΓΚΟΡ του ΦΕΡΝΤΙ
  39.  ΤΣΩΛΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  40.  ΦΑΤΟΥΡΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
  41.  ΧΑΣΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΓΓΕΛΟΥ

Εκλογική Περιφέρεια Μπιζανίου

  1.  ΝΙΚΟΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ του ΧΑΡΙΣΗ
  2.  ΤΣΑΓΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

Εκλογική Περιφέρεια Νήσου Ιωαννίνων

  1.  ΣΙΜΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ

Εκλογική Περιφέρεια Παμβώτιδος

  1.  ΚΟΣΙΝΑ ΑΝΝΑ του ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ
  2.  ΚΟΥΤΛΑΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
  3.  ΝΑΚΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ
  4.  ΠΑΠΠΑ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  5.  ΠAΠΠΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΛΑΖΑΡΟΥ

Εκλογική Περιφέρεια Περάματος

  1.  ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΕΙΡΗΝΗ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
  2.  ΜΠΑΚΑΝΙΑΡΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  3.  ΤΣΙΓΑΡΑΣ ΜΙΧΑHΛ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

Δημοτική Κοινότητα Ανατολής

  1.  ΕΥΑΓΓΕΛΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ
  2.  ΚΕΣΚΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ του ΙΩΑΝΝΗ
  3.  ΠΑΝΤΗΣ ΓΑΒΡΙΗΛ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ-ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

Δημοτική Κοινότητα Ιωαννιτών

  1.  ΒΛΑΧΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
  2.  ΓΕΙΤΟΝΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΙΩΑΝΝΗ
  3.  ΔΡΟΥΔΕΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
  4.  ΖΩΤΟΥ ΜΑΡΙΝΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
  5.  ΚΑΝΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
  6.  ΚΩΣΤΑΓΙΟΥ ΝΕΚΤΑΡΙΑ του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ
  7.  ΜΠΑΘΕΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
  8.  ΜΠΕΣΤΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
  9.  ΜΠΛΕΤΣΑ ΜΑΡΙΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
  10.  ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
  11.  ΝΤΟΝΤΟΡΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
  12.  ΠΑΝΤΑΖΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
  13.  ΤΑΣΟΥΛΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ
  14.  ΤΡΑΝΤΖΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

Δημοτική Κοινότητα Κατσικά

  1.  ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
  2.  ΚΩΣΤΑΔΗΜΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΠΕΤΡΟΥ
  3.  ΜΩΡΑΪΤΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
  4.  ΝΙΚΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ του ΖΑΧΑΡΙΑ

Δημοτική Κοινότητα Μαρμάρων

  1.  ΗΛΙΑ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ
  2.  ΚΟΤΣΙΝΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΛΕΩΝΙΔΑ
  3.  ΜΑΧΤΣΙΡΑ ΓΙΟΛΑΝΔΑ του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ
  4.  ΜΠΛΙΘΙΚΙΩΤΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  5.  ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  6.  ΤΣΙΟΤΣΙΚΑΣ ΝΑΟΥΜ (ΜΑΚΗΣ) του ΙΩΑΝΝΗ

Δημοτική Κοινότητα Πεδινής

  1.  ΝΤΑΚΑΛΕΤΣΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  2.  ΠΑΝΤΗ ΣΤΕΛΛΑ-ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  3.  ΤΑΣΟΥΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
  4.  ΤΣΙΚΑΡΗ ΙΩΑΝΝΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

Δημοτική Κοινότητα Σταυρακίου

  1.  ΚΑΡΑΜΑΝΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
  2.  ΜΑΝΩΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
  3.  ΦΩΤΙΑΔΗΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ

Τοπική Κοινότητα Αμπελείας

  1.  ΑΡΙΔΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΧΡΗΣΤΟΥ

Τοπική Κοινότητα Ασβεστοχωρίου

  1.  ΣΙΩΖΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ

Τοπική Κοινότητα Βασιλικής

  1.  ΚΟΣΙΝΑΣ ΠΑΥΛΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ

Τοπική Κοινότητα Δροσοχωρίου

  1. ΚΑΡΒΟΥΝΗ – ΚΑΡΑΤΖΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

Τοπική Κοινότητα Ηλιοκάλης

  1. ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΥ ΙΩΑΝΝΑ του ΧΡΗΣΤΟΥ
  2. ΚΛΙΤΣΙΝΑΡΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΧΡΗΣΤΟΥ

Τοπική Κοινότητα Καστρίτσης

  1. ΒΟΛΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ
  2. ΝΑΚΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
  3. ΤΖΙΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ

Τοπική Κοινότητας Κόντσικας

  1. ΑΝΘΗ-ΣΦΕΤΑΝΗ ΟΥΡΑΝΙΑ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ

Τοπική Κοινότητα Κοσμηράς

  1. ΖΩΤΟΥ ΞΑΝΘΗ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
  2. ΚΟΝΤΟΥ ΓΛΥΚΕΡΙΑ του ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ
  3. ΜΠΑΖΑΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΤΗΛΕΜΑΧΟΥ
  4. ΦΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΣΩΚΡΑΤΗ

Τοπική Κοινότητα Κουτσελιού

  1. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  2. ΚΟΝΤΑΞΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
  3. ΤΖΟΚΑΡΗ ΓΙΑΝΝΟΥΛΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

Τοπική Κοινότητα Κρύας

  1.  ΔΟΥΒΛΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΟΔΥΣΣΕΑ
  2.  ΤΣΙΓΑΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
  3.  ΤΣΙΓΑΡΑΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΛΑΜΠΡΟΥ

Τοπική Κοινότητα Λογγάδων

  1. ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΑΓΝΗ του ΣΤΕΦΑΝΟΥ

Τοπική Κοινότητα Μάζιας

  1. ΝΑΣΤΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ

Τοπική Κοινότητα Μανολιάσης

  1.  ΝΙΚΟΥ ΑΝΤΩΝΙΑ του ΖΑΧΑΡΙΑ

Τοπική Κοινότητα Νεοκαισαρείας

  1.  ΗΛΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

Τοπική Κοινότητα Πέραμα

  1.  ΚΑΛΥΒΟΠΟΥΛΟΥ ΠΟΛΥΞΕΝΗ του ΙΩΑΝΝΗ
  2.  ΝΤΟΒΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
  3.  ΠΑΠΠΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ

Τοπική Κοινότητα Περιβλέπτου

  1.  ΠΑΠΑΗΛΙΑ ΑΡΤΕΜΗΣΙΑ- ΓΕΩΡΓΙΑ του ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ
  2.  ΠΑΠΠΑΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ

Τοπική Κοινότητα Πλατανιάς

  1.  ΖΩΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
  2.  ΖΗΚΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΛΑΜΠΡΟΥ
Περισσότερα

Φωταγωγήθηκε ο πρώτος δρόμος του Τριγώνου, η Πουλίου Δράκου

ΆρταΣτα πλαίσια του έργου της «συνολικής ανάπλασης του Τριγώνου» με το οποίο ολοκληρώνονται όλες οι υποδομές της περιοχής, τοποθετήθηκαν μετά την κατασκευή των πεζοδρομίων, τα νέα φωτιστικά σώματα υψηλής ενεργειακής απόδοσης και χαμηλής κατανάλωσης σε όλους τους δρόμους της περιοχής. Το Σαββατοκύριακο μετά την ολοκλήρωση των εργασιών της σύνδεσης με το δίκτυο της ΔΕΗ, φωταγωγήθηκε ο πρώτος δρόμος του Τριγώνου, η Πουλίου Δράκου και τμηματικά θα φωταγωγηθούν και οι υπόλοιποι δρόμοι, αλλάζοντας ριζικά την εικόνα της περιοχής.

Περισσότερα

Εξετάσεις για ειδική άδεια ταξί

Εξετάσεις για ειδική άδεια ταξί

Περιφέρεια ΗπείρουΑπό τη Διεύθυνση Μεταφορών Ιωαννίνων ανακοινώνεται πως οι εξετάσεις ειδικής άδειας ταξί θα πραγματοποιηθούν στις 6 Μαΐου 2014 και ώρα 9:00 π.μ. στην αίθουσα της Διεύθυνσης Μεταφορών (Δομπόλη 30).

Για τη συμμετοχή τους στις εξετάσεις οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει μέχρι τις 5 Μαΐου και ώρα 12:00 να υπογράψουν στην κατάσταση συμμετεχόντων, που έχει καταρτισθεί στην Δ/νση Μεταφορών και Επικοινωνιών (Υπεύθυνος κ. Δόσης Βασίλειος).

Περισσότερα

«ΓΕΦΥΡΑ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ»: Το ψηφοδέλτιο της παράταξης

ΆρταΤο ψηφοδέλτιο της παράταξης «ΓΕΦΥΡΑ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ» κατατέθηκε χθες από τον Δήμαρχο Αρταίων και εκ νέου υποψήφιο Γιάννη Παπαλέξη στο Πρωτοδικείο Άρτας. Ο κύριος Παπαλέξης αμέσως μετά την κατάθεση του συνδυασμού έκανε την ακόλουθη δήλωση:

«Καταθέσαμε σήμερα το νέο ψηφοδέλτιο της παράταξης μας το οποίο απαρτίζεται από 173 υποψηφίους Δημοτικούς και Τοπικούς συμβούλους. Το ψηφοδέλτιο μας απαρτίζεται από συμπολίτες μας που είναι αποφασισμένοι και έτοιμοι να αναλάβουν ευθύνες και να μην τα βροντήξουν στην πρώτη δυσκολία, άνθρωποι που θα μπουν δυνατά στο παιχνίδι, για ένα δήμο, με ποιότητα ζωής, με αναβαθμισμένες υπηρεσίες, σύγχρονο και λειτουργικό, αντάξιο των προσδοκιών μας.

Το ψηφοδέλτιο που κατατέθηκε στο Πρωτοδικείο έχει ως εξής:

ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΥ

  1.  Γιαννούλας Κωνσταντίνος (Π. Διευθυντής ΙΕΚ Πρέβεζας)
  2.  Λάμπρου Θωμάς (Ελεύθερος Επαγγελματίας)
  3.  Σάλλα Ιουστίνη (Ιχθυολόγος)
  4.  Τζιομάκης Χρήστος (Υπάλληλος ΟΤΕ)
  5.  Τσαμπάς Αναστάσιος (Υπάλληλος Ε.Α.Σ.Α.Φ.)

ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΑΡΤΑΙΩΝ

  1.  Αγγέλης Χρήστος (Υπάλληλος Διεύθυνσης Τεχνικών Έργων Π.Ε. Άρτας)
  2.  Βασιλάκη-Μητρογεώργου Βικτωρία(Βίκυ) (Επισκέπτρια Υγείας)
  3.  Βατσή Αναστασία(Νατάσσα) (Ιδιωτικός Υπάλληλος)
  4.  Γαλήνας Περικλής (Νοσηλευτής)
  5.  Γέμος Βασίλειος (Π. Διευθυντής ΟΑΕΔ)
  6.  Γεωργίου Φώτιος (Ελεύθερος Επαγγελματίας)
  7.  Γιαμούρης Νικόλαος (Φιλόλογος)
  8.  Γιώτης Χρήστος (Τεχνολόγος Ακτινολόγος-Πρόεδρος Τριτέκνων Ν. Άρτας)
  9.  Γκισούλης Δημήτριος (Τεχνολόγος Γεωπόνος)
  10.  Γκόκας Γεώργιος (Δικηγόρος)
  11.  Γούση-Μαργώνη Μαρία (Επιχειρηματίας)
  12.  Ζήσης Φώτιος (Υποδιευθυντής Σχολών Μαθητείας ΟΑΕΔ)
  13.  Ζιώγος Βασίλειος ( Ηλεκτρολόγος)
  14.  Καλοκώστα Αγγελική (Επιχειρηματίας)
  15.  Καπέλης Γεώργιος (Απόστρατος Αξιωματικός)
  16.  Καραγιώργος Παναγιώτης (Δικηγόρος
  17.  Καρέλης Χρήστος (Υπάλληλος Πολεοδομίας)
  18.  Κασάρας Χρήστος (Επιχειρηματίας)
  19.  Κατσινέλη Μαριάνθη (Νοσηλεύτρια)
  20.  Κίτσης Δημτήτριος (Εφοριακός)
  21.  Κοκοβές Κωνσταντίνος (Χημικός)
  22.  Κουτουρίνης Αχιλλεύς (Ελεύθερος Επαγγελματίας)
  23.  Μάγγου Αικατερίνη (Οδοντίατρος)
  24.  Μαλάμης Δημήτριος (Ελεύθερος Επαγγελματίας)
  25.  Μανιφάβας Κωνσταντίνος (Αστυνομικός)
  26.  Μαντέλλου Κωνσταντίνα (Ιδιωική Υπάλληλος)
  27.  Μολώνης Χρήστος (Ελεύθερος Επαγγελματίας)
  28.  Νάκα Μαρία(Μάρω) (Αρχαιολόγος-Καθηγήτρια Αγγλικών)
  29.  Ντεκούλης Χαράλαμπος (Ιδιωτικός Υπάλληλος-Ποδοσφαιριστής)
  30.  Ξέρας Σπυρίδων (Ελεύθερος Επαγγελματίας)
  31.  Παπαχρηστάκης Άλκης (Καθηγητής Φυσικής Αγωγής)
  32.  Πασιάς Ιωάννης (Παιδίατρος, Επιμελητής Α’ Γ.Ν.Α.)
  33.  Πέτσας Θεόφιλος ( Αρχιτέκτων Μηχανικός)
  34.  Πλακιάς Αριστείδης (Οικοδόμος)
  35.  Ρίζος Παναγιώτης (Ηλεκτρονικός)
  36.  Στάμου Ελένη (Αγρονόμος Τοπογράφος)
  37.  Σταμούλη Γεωργία (Νοσηλεύτρια)
  38.  Τζίμας Δημήτριος (Δικηγόρος)
  39.  Τζουβάρα Μαρία (Καθηγήτρια Αγγλικών-Πρόεδρος Φιλοζωικού Σωματείου)
  40.  Τσιρογιάννης Θωμάς (Δικηγόρος)
  41.  Φασιλάκη-Τσώλη Σταυρούλα (Ελεύθερος Επαγγελματίας)
  42.  Φλώρος Νικόλαος (Εφοριακός)

ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΒΛΑΧΕΡΝΩΝ

  1.  Βίτσιος Σταύρος (Καθηγητής Φυσικής Αγωγής)
  2.  Κέφης Δημήτριος(Μάκης) (Υπάλληλος ΔΕΗ)

ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΞΗΡΟΒΟΥΝΙΟΥ

  1.  Βλάρας Γρηγόριος (Υπάλληλος ΥΕΘΑ)
  2. Λάκκας Απόστολος (Επιχειρηματίας)
  3. Μόσχος Βασίλειος (Ελεύθερος Επαγγελματίας)
  4.  Σκανδάλης Ευάγγελος (Εργολάβος)

ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΦΙΛΟΘΕΗΣ

  1.  Αράπης Αναστάσιος (Ξυλουργός)
  2.  Βασιλάκος Απόστολος (Αστυνομικός)
  3.  Κατσάνος Ελευθέριος (Π. Δημοτικός Υπάλληλος)
  4.  Κατσαντούλα Αναστασία (Χειρούργος Οδοντίατρος)
  5.  Μπόζιος Αριστείδης(Άρης) (Επιχειρηματίας)
  6.  Χήτα Αλεξάνδρα-Σπυριδούλα (Πτυχιούχος Πολιτικής Επιστήμης & Ιστορίας)

ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΡΤΑΙΩΝ

  1.  Γάτα Ανδριανή (Νοσηλεύτρια)
  2.  Γιώτης Θεοχάρης (Ιδιωτικός Υπάλληλος)
  3.  Ζουμπούλη Ευαγγελή (Νοσηλεύτρια)
  4.  Θόδης Δημήτριος (Προπονητής Ποδοσφαίρου)
  5.  Λιάκατση Ελένη (Δικηγόρος)
  6.  Παπαδημητρίου Κατερίνα (Νοσηλεύτρια)
  7.  Παπαχρηστάκη Αθηνά (Φοιτήτρια Νοσηλευτικής)
  8.  Σκέντος Παναγιώτης (Ελεύθερος Επαγγελματίας)
  9.  Τάτσης Αχιλλεύς (Επιχειρηματίας)
  10.  Τατσιώνα Μαρίνα-Μπορν (Υπεύθυνη Δημοσιών Σχέσεων & Εξαγωγών)
  11.  Τσιβίκης Ευάγγελος (Ιδιωτικός Υπάλληλος)
  12.  Ψυλλιάς Χρήστος (Επιχειρηματίας)

ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΩΣΤΑΚΙΩΝ

  1.  Γαλήνας Χρήστος (Επιχειρηματίας)
  2.  Ζιάκος Δημήτριος (Αστυνομικός)
  3.  Ζούμπου Δήμητρα (Κομμώτρια)
  4.  Καλλίθρακα-Βασιλάκη Μαρία (Υποστήριξη συστημάτων Η/Υ)
  5.  Μαλτέζος Παναγιώτης (Ελεύθερος Επαγγελματίας)
  6.  Νούλης Παναγιώτης (Ξυλουργός)

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΓ. ΣΠΥΡΙΔΩΝΑ

  1.  Καραγιάννη-Παπασπύρου Κωνσταντινιά
  2.  Καράλης Χαράλαμπος
  3.  Ματσούκας Νικόλαος
  4.  Χαλάστρας Γεώργιος

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΜΜΟΤΟΠΟΥ

  1.  Καψάλης Γρηγόριος
  2.  Κλεισούρας Νικόλαος
  3.  Λύτρα-Βούβαλη Μαρία
  4.  Νικορέλος Νικόλαος

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΝΕΖΑΣ

  1.  Λάμπρου Μιλτιάδης
  2.  Νικολάου Χρήστος
  3.  Πανούσιος Γεώργιος
  4.  Παππάς Ευάγγελος

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΒΙΓΛΑΣ

  1.  Γκούντα Ειρήνη-Γεωργία
  2.  Ζακόπουλος Γρηγόριος
  3.  Ιωσηφίδης Θεοκλής
  4.  Κατσαμπέ Σπυριδούλα

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΒΛΑΧΕΡΝΑΣ

  1.  Βίτσιος Σπυρίδων
  2.  Ζολώτα-Βίτσιου Δήμητρα
  3.  Τζιόκας Δημήτριος
  4.  Χάμος Νικόλαος

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΓΑΒΡΙΑΣ

  1.  Γιώτη Διαμάντω
  2.  Λούσιας Λάμπρος
  3.  Νταής Ιωάννης
  4.  Φούντας Δημήτριος

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΓΡΑΜΜΕΝΙΤΣΑΣ

  1.  Γιάπρου Μαρίνα
  2.  Κέφη-Κούσουλα Σοφία
  3.  Παπαδημητρίου Σπυρίδων
  4.  Φαρμάκη-Ντιβέρη Βασιλική

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΓΡΙΜΠΟΒΟΥ

  1.  Αθανασίου Σταύρος
  2.  Βασιλείου Λάμπρος
  3.  Γιάννακα Μαρία
  4.  Μπακογιάννη Πατρούλα

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΔΑΦΝΩΤΗΣ

  1.  Αντωνίου Ιωάννης
  2.  Παίδαρος Γεώργιος

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΛΑΜΙΑΣ

  1.  Κιφοκέρης Λάμπρος
  2.  Λέκος Πέτρος
  3.  Σιαμαντάς Δημήτριος
  4.  Χρηστάκης Χρύσανθος

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΛΟΒΑΤΟΥ

  1.  Γεωργοδήμος Γεώργιος
  2.  Ζήκου Αννίτα
  3.  Κωλέτσος Βασίλειος
  4.  Τσόγκας Βησσαριών

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΛΟΓΕΡΙΚΟΥ

  1.  Ζαχαριάς Γεώργιος
  2.  Ζαχαριάς Λάμπρος
  3.  Καλαμπόκη Σοφία
  4.  Καλαμπόκης Δημήτριος

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΜΠΗΣ

  1.  Κοσμάς Χρήστος
  2.  Νταλαμάγκου Αλεξάνδρα
  3.  Σταμάτη Γλυκερία
  4.  Τσώλα-Λιάσκα Σπυριδούλα

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΕΡΑΜΑΤΩΝ

  1.  Αγγέλης Γεώργιος
  2.  Καλλιατάκη Άννα
  3.  Μπουρνάκα Βαλεντίνα
  4.  Τσίτσικας Απόστολος

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΙΡΚΙΖΑΤΩΝ

  1.  Αράπη Αναστασία
  2.  Μαζαράκη Μαργαρίτα
  3.  Σερέτης Δημήτριος
  4.  Τάσιος Νικόλαος

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΟΡΦΟΒΟΥΝΙΟΥ

  1.  Κολιός Βασίλειος
  2.  Κούσουλας Ευάγγελος
  3.  Παύλου Βασιλική

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΟΡΩΝΗΣΙΑΣ

  1.  Καραγιάννης Νεκτάριος
  2.  Ρώσσος Αριστομένης

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΛΙΜΙΝΗΣ

  1.  Καλόγηρος Γεώργιος
  2.  Καραδήμας Απόστολος
  3.  Πέταλης Ευστράτιος
  4.  Πέταλης Χαρίλαος

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΑΝΤΑΝΑΣΣΗΣ

  1.  Ζέρβας Ευάγγελος
  2.  Νάστος Χρήστος
  3.  Στεφάνου Φώτιος

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΙΣΤΙΑΝΩΝ

  1.  Γιαννέλος Νικόλαος
  2.  Ντάλα-Μπαρμπιέρ Αγγελική

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ

  1.  Δημολένη Μαρία
  2.  Μπαϊμπου Αλέκα
  3.  Μποκογιάννη Ευαγγελία

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΡΑΧΗΣ

  1.  Βίτσιου Αργυρώ
  2.  Δρόσου Πανάγιω
  3.  Μανώλης Θωμάς
  4.  Σιαμάνης Γεώργιος

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΡΟΔΑΥΓΗΣ

  1.  Γκόκα Μάρθα
  2.  Ζαρκάδας Ιωάννης
  3.  Σπύρος Παναγιώτης
  4.  Τσόφυλλα Ασπασία

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΡΟΚΚΑ

  1.  Μαυτογιάννη Ελισάβετ
  2.  Τάσης Κωνσταντίνος
  3.  Τζώρας Δημήτριος

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΣΚΟΥΠΑΣ

  1.  Ντέμσια Χρυσάνθη
  2.  Παππάς Γεώργιος

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΣΤΡΟΓΓΥΛΗΣ

  1.  Δημουλιάς Χρήστος

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΦΑΝΕΡΩΜΕΝΗΣ

  1.  Μαργώνη Μαρία

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΧΑΛΚΙΑΔΩΝ

  1.  Καραντζά Ευτυχία
  2.  Κατσαντούλας Ευάγγελος
  3.  Μαλιγιάννη Ελένη
  4.  Ρίζου Σπυριδούλα

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΨΑΘΟΤΟΠΙΟΥ

  1.  Μήλιου Βιργινία
  2.  Τσιαντής Χρήστος
Περισσότερα