Αξιοβίωτη Ανάπτυξη: Υποψήφιοι Ν. Ιωαννίνων

Ανακοινώθηκε το ψηφοδέλτιο για το νομό Ιωαννίνων του συνδυασμού “Αξιοβίωτη Ανάπτυξη Ηπείρου” του υποψήφιου περιφερειάρχη Α. Καχριμάνη.

ΤΑΤΙΑΝΑ ΚΑΛΟΓΙΑΝΝΗ
Πολιτικός Μηχανικός – Συγκοινωνιολόγος, Υποψήφια Αντιπεριφερειάρχης

Υποψ. Περιφερειακοί Σύμβουλοι:

1. Αγγέλης  Λάμπρος, Δικηγόρος, Πρόεδρος Δημοτικού Συμβουλίου στο Δήμο Αγίου Δημητρίου
2. Γιαννακάκης Ιωάννης, Ιατρός, Δημοτικός Σύμβουλος στο Δήμο Ιωαννιτών
3. Γκίκας Δημήτριος (Τάκης),  Επιχειρηματίας
4. Έξαρχος Αθανάσιος, Εκπαιδευτικός Π.Ε., Νομαρχιακός Σύμβουλος
5. Ζαχάρης Χρήστος,  Δήμαρχος Εκάλης, Υπάλληλος  Ο.Τ.Α.
6. Ζιάβρας Κων/νος,  Τουριστικός Πράκτορας, μέλος Πολιτιστικών Συλλόγων με έντονη πολιτιστική δραστηριότητα
7. Ζυγούρη – Ευαγγελίδη, Μαρίνα Νοσηλεύτρια Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού-Τ. Υπάλληλος Κέντρου Υγείας Κόνιτσας-Νομαρχιακή Σύμβουλος
8. Καμπούρη-Μπέτζιου, Δέσποινα Κοινωνική Λειτουργός – Πρόεδρος Κοινωνικών Λειτουργών Ηπείρου
9. Καραμπίνας Ιωάννης,  Καθηγητής Φυσικής Αγωγής – Πρ. Ομοσπονδιακός Προπονητής Χαντ Μπωλ- πρ. Αντινομάρχης
10. Καττής Νικόλαος, Εφοριακός Υπάλληλος -Νομαρχιακός Σύμβουλος- πρ. Αντινομάρχης
11. Κολόκας Παντελής, Καθηγητής Φυσικής Αγωγής-Πρωταθλητής Στίβου- Πρ. Αντινομάρχης, Πολιτευτής της Ν.Δ.
12. Μακόπουλος  Νικόλαος,  Οικονομολόγος – Υπάλληλος Τράπεζας Ελλάδος, Δημοτικός Σύμβουλος του Δήμου Ιωαννιτών- Πρ. Αντιδήμαρχος
13. Μήλιος Κων/νος,  Ιατρός – Προϊστάμενος στη Μονάδα Εντατικής Θεραπείας του Γ.Ν. Χατζηκώστα
14. Μπαλτογιάννης Γιώργος, Πανεπιστημιακός Ιατρός-Αναπληρωτής Καθηγητής Χειρουργικής Πανεπιστημίου Ιωαννίνων
15. Μπούμπα Βασιλική Πανεπιστημιακός Χημικός – Λέκτορας Ιατρικής Σχολής Πανεπιστημίου Ιωαννίνων
16. Μαντζίλα – Μπούτζα Πανωραία Τέως υπάλληλος Ο.Α.Ε.Δ.- Αντινομάρχης Διοικητικών Θεμάτων
17. Ντέτσικας Κων/νος, Οικονομολόγος-  Υπ/ντης Οικονομικού Νοσοκομείου Χατζηκώστα, πρ. Αντινομάρχης
18. Παντούλας Χρήστος, Καθηγητής Φιλόλογος- Συνδικαλιστής ΔΑΚΕ- τ. Πρόεδρος ΝΟΔΕ
19. Παπαγιάννης  Γιάννης, Δικηγόρος
20. Παπαευσταθίου -Τσάγκα Μαρία (Μαρούλα), Καθηγήτρια Φιλόλογος MSc. στη Σχολική Ψυχολογία
21. Παπατσίμπας Γεώργιος, Αστυνομικός – Πτυχ.Παιδαγωγικής Ακαδημίας –Πρόεδρος Ένωσης Αστυνομικών Υπαλλήλων
22. Παργανάς Σταύρος,  Συμβολαιογράφος- Γραμματέας Νομαρχιακού Συμβουλίου
23. Παπαχρήστου Βασίλης, Πτυχιούχος Τ.Ε.Φ.Α.Α.  – Προπονητής Ποδοσφαίρου- Πρώην Διεθνής Ποδοσφαιριστής
24. Πέτσιος  Κων/νος,  Βιομήχανος- Πρόεδρος Νομαρχιακού Συμβουλίου
25. Πλιάκος Μιχάλης,  Υπάλληλος Δ/νσης Τουρισμού της Ν.Α.Ι.- Αντινομάρχης Έργων
26. Πλούμπη Παρασκευή, (Βιβή) Πτυχιούχος Πολιτικός Μηχανικός Α.Π.Θ.
27. Πότσης Οδυσσέας,  Οδοντίατρος- πρ. Αντινομάρχης
28. Σαίνης Ιωάννης,  Πανεπιστημιακός-Διδάκτωρ Μοριακής Βιολογίας, πρ.Πρόεδρος Φορέα Διαχείρισης Λίμνης
29. Τζαρούχη Σοφία,  Γεωλόγος –Γεωτεχνικός ΜSc. της Εγνατίας Οδού Α.Ε.
30. Τζιάλλας Νικόλαος(Παττακός), Γεωργοκτηνοτρόφος- Συνδικαλιστής
31. Τσουμελέκα – Αλέξη  Μαρία, Εκπαιδευτικός Π.Ε. -Διευθύντρια στο 2ο Δημοτικό Σχολείο Ανατολής
32. Τσιατούρα Μαρία,  Δασολόγος –Περιβαντολλόγος – Προϊσταμένη Δασικού Τμήματος της Δ/νσης
Δασών Περιφέρειας Ηπείρου
33. Τσουλάκη Μαρία, Δικηγόρος -Μέλος Δ.Σ. Δικηγορικού Συλλόγου Ιωαννίνων, Αντινομάρχης Κοινομικών Θεμάτων & Ανάπτυξης
34. Φλώρος Δημήτρης,  Τ. Προϊστάμενος Γραμματείας Δ/νσης Τοπικής Αυτοδιοίκησης
35. Χριστοφορίδης Βασίλης, Δικηγόρος- πρ. Πρόεδρος Δημοτικού Συμβουλίου Δήμου Ανατολής

 

Tags:

, , , , , ,

Leave a Reply